İş Ortaklarımız

Marka ve İletişim Danışmanı - Mentor

Meltem Uğur, Ankara doğumlu olup ilk-orta-lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olup, aynı üniversiteden M.B.A. derecesine sahiptir.
15 yıl boyunca IT sektöründe satış,iş geliştirme ve pazarlama görevlerinde
bulunduktan sonra Internet’in hayatımıza girdiği dönemde kendi şirketini kurup, Forrester Research firmasını Türkiye’de temsil etmiştir. Daha sonra, iş hayatına Ogilvy&Mather network reklam ajansının dijital ajansı olan OgilvyOne’de devam ederek 7 yıl Genel Müdürlüğünü yapmıştır.
Djital ve sosyal medya konularında derin bilgi birikimine sahip olup, B2B ve B2C pazarlama iletişimi alanında aralarında Coca Cola İçecek, Vestel, IBM, Nestle, DHL, Marshall, Ford, Finansbank, Garanti Bankası, Smirnoff ve J&B gibi pek çok uluslararası ve yerel markaya, orta ölçekli KOBİ’ye hizmet sunmuştur.
Pazarlama, reklam iletişim çalışmalarının mutfağında uzun süre çalıştıktan sonra marka tarafına geçerek Starbucks Türkiye‘nin tüm pazarlama ve iletişim
faaliyetlerinden sorumlu Pazarlama Direktörü olmuştur. Halen pazarlama & iletişim danışmanı olarak faaliyet göstermektedir. 2 senedir ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği kapsamında yürütülen program çerçevesinde ODTÜ öğrencilerine mentorluk yapmaktadır.

Uzmanlık ve Hizmet Alanları

  • Marka stratejisi kurgulanması.
  • Marka İletişim stratejisi ve iletişim yol haritası oluşturulması.
  • Yaratıcı İletişim Çalışmaları kurgulanması ve yönetimi offline-dijital & sosyal medya
  • Ajans seçimi-yönetimi / Marka-ajans koordinasyonu.
  • Outsourced pazarlama hizmetleri.