Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası

 Kadın Duyarlılığı & Sosyal Sorumluluk

  • Kadın yelkencilerin yarıştığı bu özel Kupa’nın, kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da bulunmaktadır.
  • Bu fikirden hareketle, her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir vakıf desteklenmektedir.
  • 2016 – 2017 – 2018 – 2019 dönemlerinde kadın ve aile konusunda ülkemizin önde gelen vakıflarından Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’e katkı sağlanmıştır.
  • 2018 yılında aynı zamanda Ayşe Arman ile işbirliği yapılarak “İyilik Kolyeleri” ne destek verilmiştir.
  • Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda sağlanan gelirin büyük bir kısmı ile her yıl yeni açılımlarla farklı oluşumlara destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Yelken tutkusu ile yarış heyecanını birleştirerek kadın yelken kupası hayaline dönüştüren ve aynı hayali paylaşan değerli iş ortakları ile hayata geçiren Diana Misim Kadın Duyarlılığı & Sosyal Sorumluluk boyutunu odağına alan çalışmalar yürütmekte.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde Türkiye’de ilk kez 2016 yılında düzenlenen Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası 5. yılında 2020 itibarıyle Uluslararası. Kupa Kadınların yelken sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve geliştirmeyi, yeni sporcular yetiştirmeyi ve kamuoyunda yelkene olan ilgiyi arttırmanın yanında , kurumsal arenada iş hayatındaki kadının takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele ve doğa ile bütünleşme yeteneğini geliştiren bir doğa platformu oluşturmayı amaçlanmakta.